• Taraflar

SATICI:

Volkan Aydoğdu Baskılım

Web sitesi: www.baskilim.com

İletişim: 0532 449 0532

Mail: info@baskilim.com

ALICI:

Adı:

Soyadı:

İletişim:    

Bundan böyle kısa “Alıcı” olarak anılacaktır.

SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN:

https://baskilim.com (Tüm Ürünler)

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİNİN KONUSU

 • Mesafeli satış sözleşmesinin konusu, alıcı ve satıcının www.baskilim.com web sitesinden online elektronik olarak satın alınan ürünlerin siparişi satışı ve teslimata kadar olan sürecin alıcı ve satıcı için yükümlülüklerinin saptanmasıdır.
 • Alıcı, www.baskilim.com  İnternet Sitesi’nde Sözleşme konusu tüm ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, adedleri, ödeme şekli, teslimat bilgileri ve koşulları ve benzeri satışa konu ürün ile ilgili tüm bilgiler bilgi sahibi olduğunu, elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.  Alıcı, www.baskilim.com İnternet Sitesi’nde yer alan Aydınlatma Metni, KVKK Politikası ve Mesafeli Satış Sözleşmesi ile Ön Bilgilendirme Formu’nu okuduğunu ve kabul ettiğini, Üye Kayıt Formu’nda yer alan bilgileri eksiksiz ve doğru olarak doldurduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

İADE VE İPTAL KOŞULU

 • Sözleşme kapsamındaki ürünlerin tamamının özel üretim olup kişeye özel üretim yapılma sebebi ile üretimi tamamlanan ürünlerin iade ve iptali mümkün değildir.
 • Sipariş aşamasındaki ürünlerin, üretime alınmadan iptali istenmesi halinde ilgili siparişler için, yapılan klişe ve benzeri masrafların ödenen tutardan düşülerek alıcıya 3 iş günü içersinde iade edilecektir.
 • Satın alınan ürünler onay aşamasında imalata başlanmadan alıcı vazgeçme hakkına sahiptir.

ALICI VE SATICININ HAKLARI VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

 • Alıcı, www.baskilim.com web sitesi üzerinde üyelik aşamasında ve sipariş gerçekleştirirken şirket ünvanı, ad, soyad, email, iletişim, adres, telefon cari bilgileri gibi tüm bilgileri hukuka uygun, doğru eksiksiz ve güncel olarak bilgi vermekle yükümlüdür.
 • Satıcı, siparişi gerçekleşip ödemesi yapılan ürünlerin üretim süreleri, teslimat süresince tam olarak tamamlayıp teslim etmekle yükümlüdür.

ÜRÜN VE SİPARİŞLERLE ALAKALI HÜKÜMLER

 • Yazılı olan sözleşme gereği yükümlülük ve sorumluluklar alıcı ve satıcı taraflarına aittir.
 • Web sitesi üzerinde satışa konu olan ürünlerin alıcı tarafından seçim yapabileceği farklılıklar vardır. boyut adet renk vb bu seçenekleri kendi ihtiyacı doğrultusunda seçmek durumundadır.
 • Alıcı satın almak istediği tüm ürünler de iade etme koşullarını peşinen kabul eder. Kişiye özel üretim olan ürünlerin iade etme hakkının bulunmadığını kabul etmiş olur.
 • Özel üretim ürünleri üretim süreçleri düşünülerek ürüne göre değişiklik gösterip ortalama 10 – 15 iş günü üretim süresi olarak kabul edilip üretimi biten ürünler kargo teslim sürelerine göre teslimatı gerçekleşir.
 • Özel üretim ürünlerinde oluşabilicek üretim hataları yapımı mümkün olmayan teknik sorunlar ile karşılaşıldığında para iadesini satıcı kabul etmiş olur.
 • Sipariş aşamasında web sitesi üzerinden veya iletim adreslerinden mail, cep telefonu vb siparişlerini gerçekleştirebilir. Ödeme işlemi alınan siparişler alıcı tarafından gönderilen pdf logo ile klişeye aktarılıp onay için dijital görsel paylaşımı yapılır. onayı alınan ürünler imalata alınarak üretimi başlatılmış olur.
 • Onayı alınan ürünlerde oluşabilecek kelime hataları renk hataları ve tasarım hataları onayı veren alıcı sorumluluğundadır.

AYIPLI ÜRÜN SORUMLULUĞU

 • Teslim alınan ürün ayıplı olması halinde alıcının durumu 2 iş günü içerisinde bildirmekle yükümlüdür.Aksi halde Alıcı, 6098 Sayılı Türk Borçlar Kanunu’nun 223. maddesi gereğince, teslim edilen ürünü ayıplı hali ile kabul etmiş sayılacaktır.

Malın ayıplı olduğu teslim sırasında açıkça belli ise alıcı iki gün içinde durumu satıcıya ihbar etmelidir. Açıkça belli değilse alıcı malı teslim aldıktan sonra sekiz gün içinde incelemek veya incelettirmekle ve bu inceleme sonucunda malın ayıplı olduğu ortaya çıkarsa, haklarını korumak için durumu bu süre içinde satıcıya ihbarla yükümlüdür. Diğer durumlarda, Türk Borçlar Kanununun 223 üncü maddesinin ikinci fıkrası uygulanır.

 • Alıcı ayıplı mal hakkında yetkililer ile iletişime geçip iade talebi oluşturup, ürünleri teslim alınan şekilde eksiksiz satıcıya ulaştırmak ile yükümlüdür. İade kabulü için gönderilen ürün aynı ambalaj ve eksiksiz olarak hasar görmeden teslimatı yapılması gerekmektedir.
 • Teslimat anında ürün ambalajında hasar yırtık, ıslaklık gibi hasar olmış ürünleri teslim almadan görevli personele hasar tespit tutanağı tutulması konusunda uyarmalıdır.
 • Ayıplı ürünün iade koşulları oluştuğunda tekrar yapımı veya para iadesi hakkı bulunmaktadır. Para iadesi 10 iş günü içerisinde yapılacaktır.

SATICI NIN BEYANLARI VE SORUMSUZ OLDUĞU HALLER

 • Satıcı, İnternet Sitesi’ndeki fiyatlar ve ürün, renk, materyal çeşitleri ile hazır tasarımlar ve de promosyonlar ve kampanyalar üzerinde dilediği zaman, ayrıca herhangi bir bilgilendirme yapma zorunluluğu bulunmaksızın değişiklik yapma ve/veya belirtilen tüm hususları iptal etme, silme, kullanıma kapatma hakkını saklı tutar. Alıcı, bu değişiklikler veya iptallerden dolayı uğrayacağı doğrudan ve/veya dolaylı zararlar için Satıcı’dan her ne nam altında olursa tazminat talep etmeyeceğini peşinen kabul ve beyan eder.
 • Sipariş aşamasında Alıcı’nın göndermiş olduğu tasarımdaki hataları, imla kelime hataları, yanlış yerleştirme, uygun olmayan çözünürlük,  ölçü ve renk hataları gibi oluşacak sorunlardan Satıcı sorumlu tutulamaz.
 • Satıcı, baskıya verilecek ürünlerde basılmak üzere hazırlanan içeriğin hukuka, ahlâka ve genel mevzuata uygun olup olmadığını inceleme yükümlülüğü bulunmamakla beraber, uygun görmediğinde kabul etmeme ve siparişi iptal etme hakkına sahiptir.
 • Sipariş oluşturma aşamasında telefon  bilgisayar veya tablet ekranlarında görünen tasarım daki  renkler basılmış üründe görünen renklerle birebir aynı olmamasından, onay için atılan tasarım renkleri ile basırı ürün arasında ton farkı bulunmasından Satıcı sorumlu tutulamaz.
 • Satıcı, baskılı ürünlerin bazılarının dış mekan kullanımına uygun olmadığını, güneşe veya rutubete maruz bırakılmaması gerektiğini, baskılı ürünlerin kullanıma uygun saklama koşulları içinde bulundurulması gerektiğini bildiğini kabul eder.
 • Sözleşme’nin ayıplı veya kusurlu ifası hallerinde Alıcı, herhangi bir müspet ve/veya menfi zarar ve kâr kaybı da dahil olmak üzere herhangi bir zararını talep etmeyeceğini kabul ve taahhüt eder. Bu kapsamda, Satıcı’nın işbu Sözleşme’den doğabilecek maddi sorumluluğu en fazla sipariş tutarı kadardır.
 • Satıcı, sözleşmenin ihlali, hata, ihmal, kesinti, silinme, kayıp, veya  bilgisayar virüsü, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.